O projekcie moje ToDo

Aplikacja moje ToDo powstała w wyniku zapoznania się i rozwijania moich umiejętności w frameworku AngularJS. Jest to framework SPA (z ang. single page application), który pozwala na napisanie dynamicznej aplikacji internetowej, która jest całkowicie obsługiwana przez przeglądarkę użytkownika, a jedynie pobieranie poszczególnych danych odbywa się z pomocą serwera.

Na co dzień wykonuję różne zadania związane z programowaniem - dlatego zainteresowałem się tematyką zarządzania własnym czasem. Przejrzałem obecne możliwe rozwiązania, które są dostępne w Internecie i nie znalazłem nic, co odpowiadałoby moim oczekiwaniom. Poszukiwania narzędzia do organizacji czasu zbiegły się wraz z moją nauką frameworka AngularJS, i w wyniku tego przypadku powstała aplikacja moje ToDo.

Początkowo zakładałem, że aplikacja moje ToDo będzie projektem, który będę miał zainstalowany lokalnie i tylko ja będę z niego korzystał. Szybko okazało się, że dobrze by było gdybym mógł korzystać z tej aplikacji w każdym miejscu - dlatego wykupiłem specjalnie serwer i postawiłem na nim aplikację. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że być może nie tylko ja miałem problem z znalezieniem odpowiedniej aplikacji do zarządzania czasem - i postanowiłem upublicznić tą aplikację.

Mam nadzieję, że uznasz moje ToDo za przydatne narzędzie do organizacji Twojego czasu. Jeśli chciałbyś mnie wesprzeć w rozwijaniu tej aplikacji (pomysłami, pomocą programistyczną lub dobrym słowem) skontaktuj się ze mną za pomocą formularza znajdującego się na tej stronie lub bezpośrednio z aplikacji moje ToDo.

W aplikacji zostało wykorzystanych kilka bibliotek na licencji MIT: AngularJS (Google), Bootstrap (Twitter), Chart.js (Nick Downie), Bootbox (Nick Payne), jQuery (jQuery Foundation oraz inny autorzy) oraz Summernote (Summernote Team). Dodatkowo, zostały wykorzystane fonty: Awesome (licencja SIL OFL 1.1), Glyphicons (specjalna wersja dla Bootstrap'a). Zdjęcia prezentowane na stronie pochodzą ze stron: http://deathtothestockphoto.com/ oraz https://stocksnap.io/ na licencji CC0.